szukaj:Kumpela na zabój
Kumpela na zabójOna pomoże ci przetrwać trudne chwile i z nikim nie będziesz się tak dobrze bawić! Dlatego...
czytaj archiwum działu Emocje »

Jaki typ faceta najbardziej cię kręci?

 • Koleś z pasją: 49%
 • Artysta: 13%
 • Pan Zmysłowy: 31%
 • Światowiec: 8%

Czy czasem nie jesteś pewna swoich uczuć?

 • Zdecydowanie!: 29%
 • To zależy: 60%
 • Nigdy: 10%

Masz pomysł na ciekawy temat? Napisz do nas!

emocje

Miłosne sprzeczności

Miłosne sprzeczności
Czasem w kontaktach z chłopakami robisz coś zupełnie innego, niż chciałaś? To normalne! O co ci naprawdę chodzi?

Reklama

Sprzeczność 1: Odeszłam od kolesia, którego naprawdę kocham!

Monika, 18 lat:
„Chodziłam z Łukaszem pół roku i wszystko było w porządku. Ale pewnego dnia zaczęłam się zastanawiać, czy ten związek ma sens. Zupełnie nie wiem dlaczego, ale pomyślałam, że on chyba mnie tak naprawdę nie kocha, że pewnie niedługo mnie rzuci. Jeszcze tego samego wieczora zerwałam z nim. Co ja najlepszego zrobiłam? Zwariuję bez niego!”.
Może po prostu spanikowałaś? Każdego czasem dopadają czarne myśli, typu: „Ten związek jest bez sensu”, „Chyba mam go dosyć” albo: „On mnie na pewno zdradza”. Wątpliwości zwykle wynikają z lęku, że coś pójdzie nie tak, że stracisz faceta itd. To najczęściej tylko strachy, które przejdą, kiedy się dobrze wyśpisz lub zadzwonisz do przyjaciółki (i ona cię postawi do pionu). A jeżeli problem zostanie? Bez pośpiechu, zerwać zawsze zdążysz.
Pamiętaj: Nieprzemyślany krok często da się cofnąć. Przecież zawsze możesz spróbować pogadać z kolesiem. Przeproś, powiedz, że zachowałaś się jak kretynka, wytłumacz mu wszystko. Na koniec poproś o drugą szansę. Tak, zraniłaś chłopaka i może on nie będzie chciał z tobą gadać. Ale spróbuj go przekonać! Jeśli wasz związek do tej pory był cudowny, powinnaś o niego zawalczyć. Takie trudne chwile często można jakoś razem przejść.

Sprzeczność 2:  Uciekam przed facetem, z którym się całowałam!

Martyna, 17 lat: „Niedawno byłam na imprezie. Spędziłam ją z jednym znajomym ze szkoły. Odbieramy na tych samych falach, więc gadało się nam super. Pod koniec zaczęliśmy się całować. Następnego dnia na jego widok uciekłam. Dosłownie: schowałam się do łazienki! Czemu? Przecież on mi się podoba!”.
Zablokowało cię właśnie dlatego, że go lubisz. Boisz się, że to on zacznie cię unikać. Wolisz pierwsza dać nogę, niż zaryzykować, że on nie powie ci „cześć”. Spokojnie, to normalne. Przecież nie
każda laska ma w sobie siłę, żeby zagadać do faceta następnego dnia, od razu ustalić, na czym stoi
i sama zaproponować randkę.
Pamiętaj: Zostaw mu inicjatywę. Ty nie musisz nic robić. Ale uwaga, przestań się chować. Jeśli kolo zadzwoni, odbierz i pozwól mu mówić. Kiedy widzisz go na korytarzu, przejdź obok i powiedz: „Hej!”. Koleś będzie mógł wtedy zagadać. A ty po kilku dniach przestaniesz się tak panicznie bać i nabierzesz śmiałości.

Sprzeczność 3: Bardzo go lubię, ale jestem okropna!

Hanka, 16 lat:
„Na Przemka mam oko od dawna. Ciągle o nim myślę. Ale kiedy jest w pobliżu, coś mi odbija i zaczynam mu docinać, jestem złośliwa. Potem żałuję takich zagrywek”.
To nic nienormalnego, że dokuczasz facetowi, który ci się podoba. Może martwisz się, że on nie czuje tego co ty, albo nawet zakładasz opcję, że ma cię w nosie? Boisz się, że twoje uczucia wyjdą na jaw (i zrobisz z siebie idiotkę), dlatego przeginasz w przeciwną stronę.
Pamiętaj: Koleś myśli, że go nienawidzisz, bo informacje o tym, co czujesz, zdobywa obserwując cię. Póki nie zrobisz się milsza, nie zacznie cię podrywać. Zamiast być agresywna, bądź neutralna. Przestaniesz faceta zniechęcać, ale nie ujawnisz przy tym swoich uczuć do niego. Kiedy następnym razem poczujesz impuls, żeby mu dokopać... zamilknij. Wysłuchaj, co kolo ma do powiedzenia, nie docinaj mu publicznie. Reaguj spokojnie. No i zacznij się wreszcie do niego choć trochę uśmiechać.

Sprzeczność 4: Uganiałam się za nim a potem go rzuciłam

Aneta, 17 lat: „Przez trzy miesiące podrywałam jednego miśka. Flirtowałam z nim, łaziłam tam, gdzie on bywa, robiłam podchody i snułam intrygi. Efekt był taki, że koleś zadurzył się we mnie, a wtedy ja od razu straciłam zainteresowanie. Czy jestem nienormalna?”.
Mówi się, że czasami fajniej jest gonić króliczka, niż go złapać. Widocznie chodziło ci o podrywanie, a nie o tego konkretnego faceta. Podobał ci się, bo stanowił wyzwanie. Ale kiedy został twój, zobaczyłaś, że to jednak nie to.
Pamiętaj: Facet może być smutny i zdezorientowany. Nic dziwnego: najpierw go chciałaś, teraz nie chcesz... Sama go przyciągnęłaś, więc nie traktuj go jak intruza, tylko bądź uczciwa. Wytłumacz mu jak najszybciej, że twoje uczucia się zmieniły i jest ci przykro. A potem? Wyciągnij wnioski. Żebyś
w przyszłości od razu wiedziała, czy facet ci się podoba naprawdę, czy chodzi jedynie o podryw. A jeśli takie akcje zdarzają ci się ciągle, zastanów się nad sobą. Może tracisz zainteresowanie ze strachu, że facet cię skrzywdzii uciekając chronisz siebie? Jeśli tak, czasem warto się przełamać i nie dawać nogi.

Sprzeczność 5: Całowałam się z chłopakiem którego nie znoszę!
Magdalena, 18 lat:
„Na imprezce haloweenowej całowałam się z kolesiem, który wcale mi się nie podoba. Na co dzień ciągle sobie dogryzamy i sprzeczamy się. Ale zostaliśmy tylko we dwoje w kuchni... i stało się”.
Sama nie wiesz, co masz o tym myśleć. Do tej pory wydawało ci się, że tego chłopaka nie znosisz, ale czy całowałabyś się z kimś, kogo nie lubisz? Nic dziwnego, że masz mieszane uczucia. Możliwe, że jak wiele osób przed tobą dałaś się ponieść klimatowi, atmosferze, dokoła był same pary i jakoś tak wyszło. A może między wami po prostu jest coś więcej. Czasami kto się czubi, ten się lubi ;-).
Pamiętaj: Najpierw zastanów się, co się właściwie stało i dlaczego. Zadaj sobie pytanie, czy to
nie był wypadek przy pracy (i rzecz zupełnie bez znaczenia). Jeżeli odpowiedź brzmi: „tak”, powiedz np.: „Sorry, głupio wyszło, nie wracajmy do tego” i zapomnij o sprawie. Albo dopuść do siebie myśl, że koleś ci się podoba. Jeśli do tej pory na jego widok robiłaś się zła i chciałaś go walnąć (chociaż on ci nic konkretnego nie zrobił), to może być znak, że on ci się podoba, ale z jakiejś przyczyny nie chcesz się do tego przyznać nawet sama przed sobą. W tej sytuacji warto rozważyć możliwość, że zostalibyście parą. Bo czemu nie? 

 

Aby móc komentować, należy się zalogować.
Jeśli nie masz u nas konta, załóż je.

strona 1 z 1 (komentarzy: 16)

 • 1
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
deszczowa, 21.12.09 10:13:34, odpowiedz
Rzeczywiście, czasem zdarzają się takie sytuacje. Ciekawy artykuł ;*
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
lady_kaka_peroxydee, 09.01.10 14:09:36, odpowiedz
ja tez odeszlam od tego ktorego wciaz kocham ale nie mialam wyboru dzis wciaz mam nadzieje ze kiedys wrocimy razemtak jak dawniej...
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
angel12, 22.01.10 17:28:21, odpowiedz
Jest dużo takich sytuacji. Ale musze ci powiedzieć że ja tez taka sprzeczke miałam :(
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
nieznana11, 23.01.10 11:32:49, odpowiedz
ja ze swoim chłopakiem pokuciłam się po 9 miesiącach o jego byłą nie przejmuje się tym i tak już mam innego
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
likeacocoa, 20.03.10 14:15:55, odpowiedz
Miłość bywa dziwna i niezrozumiała... xd
Miłość = Nienawiść
przeczytaj komentowany artykuł »
Zo$ka, 05.04.10 21:08:56, odpowiedz
Znam sie z Nim dopiero kilka miesięcy... Po 2 misiącach naszej znajomości On mi napisał że mnie kocha, potem mi to wyznał prosto w oczy i przytulił... W ogóle tak właściwie dziwnie się to złożyło... Ja Go kochałam wtedy już i teraz też. Ale moim zdaniem zbyt szybko się zakochałam zbyt pięknie nam się układało... Potem On stwierdził że do siebie nie pasujemy, że nie możemy być razem... Jednak po jakimś czasie znów chciał ze mną być... Niestety z Nim nigdy nie byłam... Pisał do mnie "kochanie", "skarbie" czasem przytulił i na tym koniec. Teraz chce być moim przyjacielem i nim jest, ale czasem mam ochotę po prostu Go nienawidzić i żeby zniknął raz na zawsze...
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
moniśka15, 29.06.10 15:24:36, odpowiedz
Kocham sie w chłopaku już 10 miesięcy.. Jest starszy o dwa lata..poznaliśmy się w gimnazjum... On pierwszy do mnie napisał.. poprosił o nr telefonu... i tak jakoś się zaczeło... potem było gg... aż w końcu wyznałam mu miłość... najpierw napisałam list.. potem napisałam mu to na gg... a on to olewał.. czasem pisał"kochanie", "skarbie","kotku"... wysyłał buźki... nawet się przez niego pocięłam... a teraz on odszedł... blizny zostały... i ta wielka miłość też...
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
aniia1998, 09.12.10 18:58:36, odpowiedz
To normalne... stresujesz się przy nim każdy tak ma trzeba się wyluzować
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
niemirska13, 15.04.10 20:52:43, odpowiedz
Ciekawy artykuł
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
DaRiA;*, 04.06.10 21:25:36, odpowiedz
heh,,Ja też docinam kolesiowi, który mi się podoba;p Nie wiem, co mi odwala,ale nie moge się powstrzymać;/
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
malutkaxx5, 06.07.10 18:25:08, odpowiedz
ja jestem z chlopakiem o 3lata starszym casami sie klucimy i mam go dosyc ale po paru godzinach juz psizemy do siebie.po jednej klutni nie odzywałam sie do niego tydzien i musialam sie odezwac do niego bo nie moglam juz wytrzymac. kochamy sie ale jak sie klucimy to mam go dosyc i gdy mnie namawia to mu mowie ze ma skonczyc bo se pojde i zawsze tak jest hehe.on mnie kocha ja jego i zeyjemy.jestes z tej samej miejscowosci widojemy sie co drugi dzien.czasami mi sie niechcee isc na spotkanie ale musze.haha.on mi sie nigdy nie pododobal.zanim zaczelismy chodzic to on we mnie sie juz kochał dwa lata i mi to dwa lata temu wyznał i tak zostało jestesmy juz dwa lata ze soba. milośc jest fajna tylko trzeba znależc tego odpowiedniego partnera. pozdrawiam:***
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
pacia12578, 08.07.10 19:22:30, odpowiedz
Droga malutkaxx5 serdecznie ci gratuluje i powodzenia
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
koffana;*, 17.08.10 14:30:18, odpowiedz
Wiem jak to jest pokłóciłam się z moim chłopakiem i po za tym chce ze mną chodzic jeszcze dwoch chlopakow niewiem co mam zrobic!!:( wszystkie te chlopkaki są ładne i kazdy z nich pisze mi "kochaniee""Skarbie","kotku" i Koxham Cie niewiem co mam zrobic kogo wybrac!;(
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
onna95, 13.09.10 18:38:01, odpowiedz
Spotykam się z chłopakiem który właśnie wyszedł ze szkoły. Spotykamy sie czasem kilka razy w tyg czasem tylko raz..Bardzo go kocham i zależy mi na nim..zawsze przed naszym spotkaniem obiecuje sobie że go przytulę na porzegnanie.. ale gdyz tylko sie żegnamy to jest tylko "cześć" i tyle..jakby nie potrafie sie do niego przytulić choć bardzo tego chce.. tylko nie wiem jak on zareaguje .. co robić?
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
ewelinka:), 23.02.11 21:44:16, odpowiedz
Unika mnie,najpierw mói swoim kolegom że mu się podobam a pózniej,mówito tylko koleżeństwo
Miłosne sprzeczności
przeczytaj komentowany artykuł »
sindi, 12.06.11 18:46:13, odpowiedz
Mam takiego jednego "kolegę" którego znam od dzieciństwa. Chodzilismy najpierw przez 6 lat do tej samej klasy a teraz chodzimy do tej samej szkoły.. W sumie zaczęliśmy juz kręcić w 6 klasie ale jakos tak nam nie wyszło i na początku tego roku szkolnego zaczęło między nami iskrzyć. Wysyłał i czułe esy, pisał co chwilę. na dyskotekach tańczył tylko ze mną i i przytulał. Raz nawet powiedział że jestesmy parą...ale na drugi dzięń to odwołał tłumacząc że jeszcze nie jest gotowy na związek. Ciągle pisał że mu sie podobał i był zazdrosny gdy chłopcy do mnie zarywali. wszystko pięknie ładnie gdyby nie to że jakies 2 miesiące temu przestał sie odzywać z niewiadomego mi powodu. zaczął mnie unikać nie odp na esy. Raz tylko napisał że juz mnie mniej lubi. A jak zapytałam z jakiego powodu, to nie dostałam odpowiedzi. raz poszłam na ognisko, on też tam był. Zaczął sie do mnie odzywać , był miły pare razy nawet mnie przytulił. na następny dzień udawał że nic się nie stało. Swoim kolegom mówił że mu sie podobam ale ja nie chcę z nim chodzić. Teraz utrzymujemy tylko koleżeńskie kontakty...ale ja...nadal go kocham i same koleżeństwo mi nie wystarczy....Jednak muszę się pogodzic z losem ;/
 • 1
 • Najnowysz Twist
 • TWIST 10/2014


TWIST 10/2014

UWAGA! Nowy  TWIST  już kioskach!

EKSTRADODATEK: supermodne  OPASKI DO WŁOSÓW                
PLUS: 12 PLAKATÓW!  Louis Tomlinson * Indila * Iggy Azalea * Lana Del Rey * Chris Pratt * One Republic* Agata Dziarmagowska * Grzegoż Hyży * Jennifer Lawrence * Sia * NPWM * Lemon
TEMAT NUMERU: Iggy Azalea i Ariana Grande:
ich patent na sukces

Szukaj nas też na facebooku: twistpolska
Dołącz do nas!  Zarejestruj się »
Zarejestruj się Dołącz do społeczności Twista! Zarejestruj się już dziś! Poznasz ludzi podobnych do ciebie, znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Klub: Trądzik, co za okropność...
Poradzcie coś na trądzik!
Quiz: Co zdradza twój taniec?
Pewnie się zdziwisz, ale to, jak poruszasz się na parkiecie, pokazuje, jaką masz osobowość. Rozwiąż test i dowiedz się, co twój taniec mówi o tobie. Możesz być zaskoczona ;-).