szukaj:Nie mogę dogadać się z rodzicami!
Nie mogę dogadać się z rodzicami!Większość nastolatek od czasu do czasu narzeka na rodziców, ale niektóre rzeczywiście mają...
czytaj archiwum działu Reportaż »

Masz pomysł na ciekawy temat? Napisz do nas!

reportaż

Prześladuje mnie szaleniec!

Prześladuje mnie szaleniec!
Spokojne dotąd życie Jagody zmieniło się w koszmar, gdy zaczął ją nękać o osiemnaście lat starszy od niej mężczyzna. Chodził za nią krok w krok, podglądał w domu, wyczekiwał pod szkołą...

Reklama

Dwie przecznice. Tyle dokładnie dzieli dom Jagody, 20-latki mieszkającej w Mysłowicach, od domu człowieka, którego ona i jej znajomi nie wahają się nazywać szaleńcem. „Czuję się osaczona przez niego i to mnie wykańcza psychicznie − mówi Jagoda. − Dawniej wierzyłam w ludzi, byłam otwartą osobą, a przez niego stałam się zalękniona, nieufna. Nie chcę tego. Nie chcę, by ten człowiek mnie niszczył”.

Przystankowy znajomy  
„Ten człowiek” to 38-letni Darek. Pojawił się w życiu Jagody sześć lat temu. Podszedł do niej na imprezie u znajomych, uśmiechnął się i przedstawił: „Jestem James Bond”. Wtedy ją to nawet rozbawiło. Na tyle, że zapamiętała ten moment, tę twarz. Nie spodziewała się jednak, że za kilka lat ów zabawny facet sporo namiesza w jej świecie. „Kiedy skończyłam gimnazjum, zaczęłam z Mysłowic dojeżdżać do liceum w Katowicach – opowiada Jagoda. – Autobusem. Na przystanku pojawiał się także on. Najpierw rzadko. Może raz na tydzień. Witał się, zagadywał. Z czasem przychodził na przystanek coraz częściej. W końcu codziennie. Wsiadał ze mną do busa, przesiadał się na tramwaj i odprowadzał mnie pod szkołę. Mówił, że jeździ do pracy, którą ma w pobliżu. Wydawało mi się to trochę dziwne, ale przecież w końcu możliwe”.
Minęło kilka miesięcy, nim zorientowała się, że coś jest nie tak. Że mężczyzna, z którym jeździ do szkoły, pracy raczej nie ma (w każdym razie nie umie nic o niej powiedzieć), a do Katowic podróżuje po to, by móc ją spotkać po drodze. „Nie wiedziałam, co o tym myśleć – wspomina Jagoda. – W gruncie rzeczy miło mi się z nim rozmawiało. Gadaliśmy o życiu, muzyce. O wszystkim. Żaden
z niego bystrzak, ale dzięki rozmowie podróż upływała szybciej. Nie był napastliwy, agresywny. Tylko, jeśli mogę tak powiedzieć, upierdliwy. Jak uświadomiłam sobie, że chyba mu się podobam, próbowałam go zniechęcić. Przestałam z nim rozmawiać, ale on nie dawał za wygraną. Jeździł za mną, chodził za mną i ciągle coś gadał o świecie, o życiu”. Irytowało ją to coraz bardziej. Czuła, że z tym facetem musi być coś nie w porządku. „Pytałam go kilka razy, o co mu chodzi, ale tylko się uśmiechał – mówi Jagoda. – W końcu wydukał, że jestem dla niego najważniejsza, że się zakochał”.

Niechciana miłość

„Aż mnie zemdliło. Przecież ja tym facetem nigdy w życiu nie mogłabym się zainteresować na poważnie. Dwa razy starszy ode mnie, nieciekawy. Powiedziałam mu to najdelikatniej, jak potrafiłam, ale to nic nie dało. Łaził za mną dalej”. Jagoda wielokrotnie, już w mniej kulturalnych słowach, powtarzała Darkowi, żeby się od niej odczepił. Nie poskutkowało. Mężczyzna odpowiadał, że jest wolnym człowiekiem i jeśli chce jeździć i chodzić tam, gdzie ona, to nikt mu tego nie zabroni.
„Zaczęłam się go bać – mówi Jagoda. – Bo zrozumiałam, że on jest chory psychicznie. Ciągle opowiadał, że grozi mi niebezpieczeństwo, chce mnie porwać komunistyczna mafia, ale on mnie uratuje. Gdy kazałam mu się raz na zawsze ode mnie odczepić i postraszyłam go tatą, Darek stwierdził, że... mój ojciec też jest w mafii i działa na moją szkodę!”. Jagoda postanowiła zniechęcić do siebie Darka. Przestała się do niego odzywać, odwracała głowę na jego widok. Niestety, skutek był odwrotny od zamierzonego. Darek zaczął regularnie pojawiać się nie tylko na przystanku, ale także pod jej domem, zaglądać przez okno do jej pokoju.

Non stop za nią, krok w krok...
Jagoda była naprawdę przerażona, więc jej rodzice zdecydowali, że trzeba szukać pomocy. Zgłosili sprawę policji, a ta przesłuchała Darka. Dzielnicowy zagroził mu, że jak się nie uspokoi, to spotka go kara. Niestety, interwencja funkcjonariuszy pomogła na krótko. „Po jakimś czasie ten szaleniec znów zaczął mnie prześladować – wzdycha Jagoda. – Czasem, jak byłyśmy z siostrą same w domu, wchodził do ogródka. Rzucałyśmy w niego drobnymi przedmiotami, żeby sobie poszedł. Bez rezultatu. Raz, jak opalałam się na balkonie, usłyszałam kroki. Otwieram oczy, a on stoi nade mną i bełkocze coś o miłości. Uciekłam do domu, ale nawet tam nie czułam się już bezpiecznie”. Wzywanie policji nic nie dawało. Nim przyjechał radiowóz, Darek już znikał. Z czasem policjanci zaczęli w ogóle ignorować wezwania. Uznali, że nachodzący Jagodę człowiek nie zagraża jej życiu.
„On miał coraz większą obsesję na moim punkcie – mówi Jagoda. – Ciągle za mną łaził, podrzucał mi jakieś prezenty na walentynki, chciał się umawiać. A ja miałam kłopoty ze spaniem, skupieniem uwagi. Cały czas wydawało mi się, że on mnie obserwuje. Że za chwilę wyskoczy zza drzewa albo z tramwaju lub będzie czekać pod moim domem. Wykańczał mnie psychicznie”. Bezsilność policji rozzuchwalała prześladowcę. Potrafił o 21.00 walić w drzwi mieszkania dziewczyny i domagać się spotkania. Wydzwaniał domofonem, nawoływał pod oknem. W takich warunkach Jagodzie trudno było się uczyć do matury. „Nauczyciele zwracali uwagę, że mam problemy z koncentracją, ciągle coś zapominam – mówi dziewczyna. – A ja byłam po prostu roztrzęsiona, pełna lęków i niepokoju. To cud, że jakoś udało mi się zdać maturę i dostać do Akademii Muzycznej. W takim stanie...”.


Pięćset metrów odległości
Od jesieni Jagoda zamiast do szkoły, jeździła już na uczelnię. Poza tym nic się nie zmieniło:
Darek nadal towarzyszył jej jak cień. Czekając na nią, godzinami wystawał pod akademią. Jagoda płakała i prosiła, by dał jej spokój. Bez skutku. Czuł się bezkarny, bo choć policja zatrzymała go kilka razy, a lekarze wykryli u niego zaburzenia psychiczne, według prokuratora nie było podstaw do zatrzymania go, zamknięcia w areszcie. „Usłyszeliśmy, że skoro nie wyrządził mi fizycznie krzywdy, nie ma podstaw, by postawić go przed sądem – mówi Jagoda. – Po wielu prośbach i doniesieniach prokurator w lutym tego roku w końcu oskarżył Darka o naruszenie miru domowego i groźby karalne, ale nie wsadził go za kratki. Wydał tylko zakaz zbliżania się do mnie na odległość 500 metrów. Jak się okazało, kompletnie nieskuteczny. On miał go po prostu w nosie! Na dodatek ten zakaz rzeczywiście jest bez sensu, bo dom Darka przecież leży bliżej niż te pół kilometra od mojego”.

Koszmar bez końca?
O jego domu znajomi dziewczyny mówią, że wygląda jak z filmu o wojnie. „Ten facet mieszka w nim z matką i sparaliżowanym ojcem – opowiada kolega Jagody. – Do swojego pokoju wchodzi po drabinie. To jakaś chora sytuacja!”. Przyjaciele Jagody wiele razy proponowali jej pomoc. Koledzy sugerowali, że po prostu „dadzą facetowi nauczkę” i się odczepi. „Ale ja brzydzę się przemocą i uważam, że prawo powinno chronić takich ludzi jak ja – wzdycha Jagoda. – Zresztą groźby nic by nie dały. Mój chłopak, Bartek, już kilka razy przeprowadził z Darkiem męską rozmowę. Problem w tym, że ten koleś nic nie rozumie. Stoi, słucha i uśmiecha się jak kretyn. Do niego nie sposób trafić słowami. Tylko surowa kara mogłaby przynieść efekt”. „Chętnie bym mu coś zrobił za to, do jakiego stanu doprowadził Jagodę – w głosie Bartka słychać złość. – Czasem trudno się powstrzymać, kiedy siedzimy w gronie znajomych na piwie, a on siada przy stoliku obok. I udaje, że to przypadek. Ale wiem, że nie mogę zniżyć się do jego poziomu, łamać prawa, prześladować go. Dlatego staram się tylko, najlepiej jak umiem, chronić Jagódkę. Być z nią jak najczęściej, uważać, by nie zbliżał się do niej. To wszystko, co mogę zrobić...”.

Prawo (bez)silne
„Byłam zaskoczona, kiedy w kwietniu Darka nareszcie aresztowano – opowiada Jagoda. – Nie mogłam uwierzyć, że skończył się mój koszmar. Nagle cały ten stres, który nagromadził się latami,
zszedł ze mnie. Znów mogę chodzić wolna, bezpieczna. Nie bać się, że on czai się tuż za rogiem. Mam nadzieję, że teraz w końcu odetchnę” – tak Jagoda mówiła nam, gdy byliśmy u niej w Mysłowicach. Ale dosłownie nazajutrz po tej rozmowie dowiedzieliśmy się rzeczy nieprawdopodobnej – prześladujący Jagodę mężczyzna został zwolniony z aresztu, bo nie znaleziono podstaw, by trzymać go w nim dłużej. „Nie ma w polskim prawie kary za to, co robi ten człowiek – tłumaczy prokurator. – Nie ma takiego przestępstwa, jak »nielegalne chodzenie za kimś krok w krok«”. „Jeszcze go nie widziałam, ale mama już spotkała go na przystanku – relacjonuje przez telefon
Jagoda cztery dni po wypuszczeniu Darka z aresztu. – Boję się, że moje życie znówstanie się koszmarem. Co musi się stać, bym w końcu uwolniła się od tego szaleńca?”.

Aby móc komentować, należy się zalogować.
Jeśli nie masz u nas konta, załóż je.

strona 1 z 2 (komentarzy: 47)

W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
Królowa Rudzia xD, 07.07.09 20:17:51, odpowiedz
oojjj....Jutro lece po gazete-koniecznie musze to przeczytać!!!
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
olala98, 08.07.09 15:09:25, odpowiedz
no o masz przekitrane
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
jonny, 11.07.09 11:31:42, odpowiedz
Przeczytałam reportaż, jestem zaskoczona,że nie zamkneli jeszcze tego psychola. Wspolczuje Jagodzie ;,(
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
karla26, 17.07.09 10:55:42, odpowiedz
Moim zdaniem historia Jagody to jakiś koszmar! Biedna dziewczyna nie może nigdzie sama wyjść bo jakiś osiemnaście lat starszy od niej mężczyzna chodził za nią krok w krok, podglądał w domu, wyczekiwał pod szkołą... To straszne:(:(
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
andzi@, 19.07.09 19:13:12, odpowiedz
tego goscia powinni juz dawno zamknoc to jakis wariat
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
mkndm, 21.07.09 01:52:54, odpowiedz
Bardzo dziwne że koles chodzi na wolnnosci;/ To co ma sie stac by go zamkneli? Ma ja skrzywdzic dopiero sie zabiora za to? Nasze polskie prawo jest cudowne nie ma co;/
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
adrian, 31.07.09 22:11:05, odpowiedz
Dlaczego zamknąć a nie powiesic Wielu ludzi by tak chcialo Nie kazdy chce targnąć sie na swoje zycie Dlaczego wladze nie chcą ulżyc ludziom bez serca jak kiedys tylko pozwalamy im zyc a raczej wegetowac
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
mróweczka1993, 21.07.09 17:46:16, odpowiedz
podoba mi się to że dodajecie do tego magazynu takie reportaże z życia wzięte ... dobrze jest czasem o takich sprawach poczytac !
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
mróweczka1993, 21.07.09 17:49:22, odpowiedz
duzo można się dowiedzieć z reportaży .... ale to właśnie jest trochę dziwne że nic sobie z tego nie robili i uznali ze dziewczyna histeryzuje :/ dopiero jak się stanie coś strasznego to dopiero rozpoczynają śledztwa i inne sprawy z prokuratura itp :/
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
wiki155, 23.07.09 15:16:38, odpowiedz
Współczuje Jagodzie :( takich psycholi powinni od razu zamykać ;/
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
kasia122246, 26.07.09 19:43:44, odpowiedz
o dziewczyna ma wała
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
bingo, 31.07.09 22:14:45, odpowiedz
POWINNI ROZSTRZELAC NIE ZAMYKAC ULZYC IM A NORMALNYCH LUDZI TYM USZCZESLIWIAC NIE KAZDY ZLY CZLOWIEK JEST W STANIE POPELNIC SAMOBOJSTWO
W najnowszym numerze! Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
klaudysia12, 06.08.09 13:24:57, odpowiedz
Już czytałam ten reportaż a że go czytałam wieczorem bałam się spać . Ale że go zamkneli to jestem w szoku . Ja bym chyba nie wychodziła z domu . Współczucia Jagodzie .
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
karolcia14932, 09.08.09 21:44:04, odpowiedz
Gościa dawno powinni zamnąc w czubkach!! MaSaKra.!! Współczuje tej Jagodzie;/
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
paulinusiek4561, 10.08.09 16:02:02, odpowiedz
Wspułczuje Jagodzie ten gosć powinien się leczyć już dawno powinni go zamknąć
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
malle1234, 11.08.09 18:49:33, odpowiedz
ojej ratunku ;( bjedna dziewczyna
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
jowiś15, 12.08.09 00:44:05, odpowiedz
współczuje Jagodzie... ja sama już dawno bym wysiadła psychicznie...
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
corki, 12.08.09 11:39:57, odpowiedz
Biedna .. Ciekawe co potem zrobili z tym facetem xd
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
saga11, 15.08.09 19:17:05, odpowiedz
ojjj.. współczuje Ci ;/ nie wiem jak bym mogła to wytrzymac ale z pewnościa bym się chciła wyprowadzić z tamtad jak najdalej.. a co do niego powinienli go już dawno zamknąć.. narusza jej prywatność.. !
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
ola0429, 16.08.09 13:21:30, odpowiedz
to zgłoś to na policje:)
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
weruś, 17.08.09 08:46:16, odpowiedz
Joj normarnie koszmar!!!!!!!! czytałam to współczuje jej:)
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
eths, 31.08.09 15:58:04, odpowiedz
Ja bym myślała nad przeprowadzką, jednak też ja bym skorzystała z pomocy kolegów.
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
paula155, 01.09.09 16:25:17, odpowiedz
Prawo jest do bani! Ta dziewczyna nic mu nie zrobiła o on za nią chodzi! Jakis szaleniec ! szkoda ze nic sie nie da zrobic temu typowi?
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
theo, 19.09.09 00:05:17, odpowiedz
Dlaczego policja nic z tym świrem nie zrobi??!!!!!!!!
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
czek135, 05.10.09 14:36:09, odpowiedz
jacy wy jestescie powaleni wierzycie w te bzdury to jakas masakra weżcie się leczcie
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
Żaba66, 17.10.09 22:25:12, odpowiedz
Szkoda mi Jagody! A tego debila powinni zamknąć ! to nie fair !
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
przebojowa;)_, 23.10.09 17:56:16, odpowiedz
Normalnie prawdziwy koszmar!!! Powinni tego faceta zamknąć u czubków... Normalnie beznadziejne prawo... I ogólnie policja dopiero by zareagowała, gdyby Jagodzie on coś zrobił!!!!!! beznadzieja...
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
brenda17, 29.10.09 18:08:55, odpowiedz
eee..ten facet jakis wariat!!a nasz prawo jest do bani!!to jest nękanie psychiczne!!ja nie wiem co bym zrobiła...to jest jakiś koszmar:/współczócia mam andzieje,że po tym reportażu znalazła się jakas pomoc dla ciebie pozdrawiam
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
kasiulka_j, 01.11.09 13:53:53, odpowiedz
Jezy to jest istna tragedia współczuję jej1
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
alexunia2222, 13.12.09 18:25:11, odpowiedz
o matko...A jeśli by myślał jak normalny człowiek i nie był no ..psychicznie chory to by tą Jagodę zgwałcił napewno
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
fankatwista, 11.01.10 19:29:01, odpowiedz
Ojej... powiedziałaś to policji...
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
paulinecka, 16.01.10 14:33:41, odpowiedz
Ten facet to psychol...wspulczuje dziewczynie, nikt jej nie moze pomoc. Przeciez on mogl by jej zrobic krzywde, nigdy nie wiadomo co takiemu odbije.
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
danka, 17.01.10 10:25:56, odpowiedz
JA PI***OLE CO ZA SZALENIEC.CZEMU ONA MU NIE SZCZELILA W **[piii...]** ONA TEZ JEST JAKAS GUPIA.NIE MYSLI
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
emośka, 21.01.10 18:16:43, odpowiedz
To jest naprawdę koszmar dobrze że nie miałam takiej histori.
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
girl94, 13.02.10 15:58:37, odpowiedz
jedyne, co moge napisać, to to, że wspólczuję Jagodzie..
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
wika97, 26.02.10 21:20:36, odpowiedz
nie no ta historia to dla Jagody koszmar!!Współczuje jej z całego serca:(
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
kagginka, 19.04.10 20:51:48, odpowiedz
straszne! nieeee.... TO CHORE!!! Biedna Jagoda! Boże!
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
karinka2, 10.07.10 15:52:04, odpowiedz
W mojej okolicy też jest ktoś taki .Jest chory psychicznie i nikt nie może mu nic zrobić. Biega za nastolatkami,a nawet za małymi dziewczynkami krzycząc"sex" lub inne rzeczy w tym stylu.. Boimy się go,bo nie wiemy na co go stać,a z resztą kto by się nie bał takiego człowieka.Niby nigdy nikomu nic nie zrobił,no ale wiadomo..Pamiętam jak biegł za siostrzyczką mojej koleżanki,a ona strasznie płakała.
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
Lu$:), 29.07.10 18:02:37, odpowiedz
To naprawde jakiś psychicznie chory człowiek. Wspułczuje Jagodzie,ja na jej miejscu bym sobie nie poradziła. Pozdro:*
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
milly, 02.08.10 21:54:23, odpowiedz
Policja pewnie nie może nic zrobić, chociaż w sumie narusza cudzą prywatność. Oby tylko mu nie odbiło i nie zrobił jej krzywdy...
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
misiatka97, 09.09.10 17:37:26, odpowiedz
jaki **[piii...]** jest ten nasz polski kraj. i **[piii...]** ten zakaz "na 500 m odleglosci". pff. xd powinni go do pierdla zamknac, a nie. taka to laleczka jest nasza policja!
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
misiatka97, 09.09.10 17:40:34, odpowiedz
dlaczego zamiast "k**wa" pojawilo sie laleczka? xd

przeczytaj komentowany artykuł »
paulinka, 25.03.11 11:18:08, odpowiedz
współczuje Jagodzie
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
alicaa1, 06.05.11 15:44:11, odpowiedz
Matko! niech do psychiatryka się zgłosi... ;/
Prześladuje mnie szaleniec!
przeczytaj komentowany artykuł »
wikta s, 30.06.11 21:10:31, odpowiedz
wspóczuje wszystkim co to przezyli;(
  • Najnowysz Twist
  • TWIST 10/2014


TWIST 10/2014

UWAGA! Nowy  TWIST  już kioskach!

EKSTRADODATEK: supermodne  OPASKI DO WŁOSÓW                
PLUS: 12 PLAKATÓW!  Louis Tomlinson * Indila * Iggy Azalea * Lana Del Rey * Chris Pratt * One Republic* Agata Dziarmagowska * Grzegoż Hyży * Jennifer Lawrence * Sia * NPWM * Lemon
TEMAT NUMERU: Iggy Azalea i Ariana Grande:
ich patent na sukces

Szukaj nas też na facebooku: twistpolska
Dołącz do nas!  Zarejestruj się »
Zarejestruj się Dołącz do społeczności Twista! Zarejestruj się już dziś! Poznasz ludzi podobnych do ciebie, znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Klub: Dziewczyny & Chłopaki
Dziewczyny & ChłopakiDziewczyny & Chłopaki czyli wszystko o miłaści
Quiz: Co zdradza twój taniec?
Pewnie się zdziwisz, ale to, jak poruszasz się na parkiecie, pokazuje, jaką masz osobowość. Rozwiąż test i dowiedz się, co twój taniec mówi o tobie. Możesz być zaskoczona ;-).